Koronawirus / Rozwiązania dla przedsiębiorców

Szanowni Państwo,

Znaleźliśmy się w bardzo trudnych czasach – w większości krajów świata wprowadzony został stan epidemii. Wprowadzane zmiany są dynamicznie i w każdej chwili mogą być podejmowane dalsze istotne decyzje dla naszej gospodarki.

To wszystko wymaga od przedsiębiorców elastyczności, wypracowania nowych rozwiązań biznesowych – i to zarówno od tych najmniejszych, jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i wielkich międzynarodowych korporacji. Brak odpowiedniego dostosowania się do aktualnej sytuacji, może doprowadzić do szeregu negatywnych konsekwencji dla przedsiębiorców.

Czas kryzysu to bowiem czas błyskawicznych decyzji. Znamy Państwa problemy, dlatego też w tej wyjątkowo trudnej społecznie i gospodarczo sytuacji Zespół Kancelarii KRS, pragnie podzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Powstała sytuacja zapewne powoduję duże spustoszenie w zdrowiu obywateli jak również zachwianie całej gospodarki na świecie i w Polsce.

KRS Kancelaria - Ulga na działalność badawczo-rozwojową

Rozwiązaniem dla przedsiębiorców może okazać się podjęcie następujących działań:

 1. Dokonanie szczegółowego przeglądu i analizy postanowień zawartych Umów, pod kątem aktualnych możliwości realizacji zobowiązań przez przedsiębiorstwo;
 2. Poinformowanie kontrahentów o wystąpieniu danych okoliczności uniemożliwiających wykonanie zobowiązania przez przedsiębiorstwo;
 3. Szczegółowe udokumentowanie wpływu powstałych okoliczności na brak możliwości realizacji zobowiązań (np. poprzez wskazanie liczby osób objętych kwarantanną czy pracowników zza granicy, którzy nagle opuścili Polskę; uzyskanie oświadczeń od kontrahentów o braku możliwości realizacji przez nich zobowiązań z powodu zerwania łańcucha dostaw.
 4. Analiza zobowiązań publicznoprawnych przedsiębiorstwa;
 5. Analiza kondycji finansowe przedsiębiorstwa w dobie kryzysu.
 6. Opracowanie odpowiednich wniosków do ZUS, US, NFZ, PFRON oraz innych instytucji.

Czy w związku z zaistniałymi okolicznościami, przedsiębiorca pozostaję bez możliwości skutecznego rozwiązania swojego problemu?

Nie, ponieważ zgodnie z mottem naszej kancelarii: „Rolą kancelarii nie jest wskazanie klientowi czego nie można ale jak zrobić żeby było można”.

Dlatego też przy uwzględnieniu nadzwyczajnych okoliczności, spowodowanych pandemią koronawirusa Kancelaria KRS rozwiąże Państwa problemy, w szczególności w następującym zakresie:

 1. Spraw bankowych, poprzez:
  1. konsultacje oraz sporządzanie pism i wniosków do banków, Rzecznika Finansowego i Arbitra Bankowego;
  2. przygotowywanie opinii dotyczących umów kredytowych, sporządzanie analiz i wyliczeń dotyczących możliwości roszczeń z umów kredytowych;
  3. prowadzenie sporów sądowych przeciwko Bankom o roszczenia z umów kredytowych, towarzystwom ubezpieczeniowym o roszczenia z umów ubezpieczeniowych.
 2. Spraw egzekucyjnych, poprzez przygotowanie mechanizmów ochrony dłużnika w toku postępowania egzekucyjnego.
 3. Spraw podatkowych, poprzez:
  1. sporządzanie wniosków o ulgę podatkową;
  2. pomoc w czasie kontroli skarbowej;
 4. Spraw pracowniczych oraz spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych, poprzez sporządzanie wniosków o ulgę w składkach ZUS.
 5. Spraw związanych z prawem umów, poprzez:
  1. Przygotowanie, negocjacje i opiniowanie umowy;
  2. Doradztwo w czasie wykonywania umów;
  3. Negocjacje postanowień umów, w związku z zaistniałymi szczególnymi okolicznościami;
  4. Pomoc w weryfikacji i dochodzeniu roszczeń powstałych na etapie ich realizacji.
 6. Restrukturyzację przedsiębiorstw, która w dobie kryzysu jest ogromną szansą na szybką poprawę kondycji finansowej firmy i przywrócenie jej rentowności. Celem postępowania restrukturyzacyjnego jest bowiem uniknięcie ogłoszenia upadłości poprzez zawarcie układu z wierzycielami.
KRS Kancelaria - Ulga IP BOX (Łódź) jak uzyskać?

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

+48 509 477 304
Wyślij email

+48 504 713 145
Wyślij email

+48 42 207 66 66
Wyślij email

PRAWO
BUDOWLANE

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

RESTRUKTURYZACJE
I PRZEKSZTAŁCENIA

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

DORADZTWO
PODATKOWE

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

CENY
TRANSFEROWE

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

PLANOWANIE SUKCESJI
W BIZNESIE

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

OBSŁUGA
SPÓŁEK

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

OBSŁUGA
CUDZOZIEMCÓW

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

ZAKŁADANIE
SPÓŁEK

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

KONTROLA
SKARBOWA

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

PRZEKSZTAŁCANIE J.D.G.
W SPÓŁKĘ Z O. O.

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

LIKWIDACJA
SPÓŁEK

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie
KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

PODATKI W FIRMIE

Od trzech lat plasujemy się na 1 miejscu w woj. łódzkim w kategorii firm średniej wielkości w Rankingu Największych Firm Doradztwa Podatkowego w Polsce publikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

DOŁĄCZ DO NAS!

Poszukujemy prawników, którzy nastawieni są na rozwój, potrafią pracować samodzielnie oraz wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę, osób profesjonalnych, reprezentujących wysoki poziom merytoryczny, kreatywnych oraz indywidualnie podchodzących do każdego zagadnienia prawnego.

KRS KANCELARIA

Targowa 35, 90-043 Łódź
Poniedziałek – Czwartek: 9:00-19:00
Piątęk: 9:00-17:00
Sobota – Niedziela: zamknięte

ROZPOCZNIJMY WSPÓŁPRACĘ

Ważne jest dla nas, by w sposób możliwie szybki oraz skuteczny rozwiązywać problemy naszych Klientów, ale co najważniejsze zapewniamy stałe bezpieczeństwo prawne podejmowanych rozwiązań przez naszych Klientów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI