OBSŁUGA PRAWNA BLOGERÓW,
INFLUENCERÓW ORAZ TWÓRCÓW INTERNETOWYCH

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

Od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost popularności social mediów typu Instagram, YouTube, Facebook, TikTok, a także blogów oraz ich różnych form pochodnych (np. vlogi). Aktualnie, profile w social media i blogi to już nie tylko internetowe prywatne pamiętniki, a profesjonalne strony internetowe z bogatą treścią.

Oprócz profili i blogów typowo rozrywkowych powstają blogi specjalistyczne, często dotyczące wąskiego zakresu specjalizacji np. podróże, moda, makijaż, stylizacja paznokci, zdrowe jedzenie, etc. Bezsprzecznie social media i blogi stały się narzędziami firmowymi, pomocnymi nie tylko w rozwijaniu własnej marki, ale również marek komercyjnych osób trzecich wchodzących na rynek lub na nim funkcjonujących.

Obserwując powyższą tendencję należy stwierdzić, że prowadzenia profilu w social media oraz blogowanie w wielu przypadkach przestało być hobby czy sposobem spędzania wolnego czasu, a stało się zawodem wykonywanym profesjonalnie w ramach działalności gospodarczej. Dlatego twórcy internetowi (twórcy na portalach Instagram, YouTube, Facebook, TikTok; blogerzy, vlogerzy), tak jak i inni przedsiębiorcy, mogą wymagać pomocy prawnej.

Ceny transferowe lodz

Mając na względzie szczególne potrzeby twórców internetowych, zważywszy na specyfikę prowadzonej przez nich działalności, Kancelaria oferuje pomoc prawną w szczególności w następującym zakresie:

 • Tworzenie umów dotyczących współpracy twórcy internetowego z markami komercyjnymi lub agencjami (zleceniodawcami),
 • Tworzenie umów dotyczących współpracy twórcy internetowego z podwykonawcami (fotografowie, graficy, programiści, wykonawcy strony internetowej, sklepu internetowego etc.) – zadbamy o to by prawa autorskie to treści stworzonych przez podwykonawców zostały przekazane twórcy internetowemu,
 • Opiniowanie umów przedstawionych przez kontrahenta (np. agencję reklamową),
 • Wsparcie w egzekwowaniu zaległych płatności,
 • Tworzenie regulaminów dla sklepów online,
 • Tworzenie regulaminów i polityk prywatności dla blogów,
 • Tworzenie regulaminów konkursów internetowych,
 • Dostosowanie newsletteru do obowiązujących wymogów prawnych,
 • Zgłaszanie znaków towarowych (potocznie: logo) i reprezentacja przed urzędami patentowymi zarówno w procedurze krajowej jak i międzynarodowej,
 • Konsultacje w zakresie prawa autorskiego, wykorzystania wizerunku, ochrony dóbr osobistych, wolności słowa, swobody działalności medialnej, zniesławienia, dostępu do informacji niejawnych,
 • Audyty i wdrożenia związane z ochroną danych osobowych (RODO),
 • Porady podatkowe – w szczególności porady w zakresie rozliczania przychodów, kwalifikowania kosztów jako Koszt Uzyskania Przychodu (KUP), rozliczania kosztów najmu w sytuacji zarejestrowania miejsca prowadzenia działalności w domu,
 • Reprezentacja w sprawach o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej związanej z prowadzoną działalnością.

Jeżeli jesteś twórcą internetowym, a Twój problem nie został wyliczony powyżej, nie zniechęcaj się! Chętnie odpowiemy także na inne pytania i zagadnienia.

PRAWO
BUDOWLANE

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

DORADZTWO
PODATKOWE

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

CENY
TRANSFEROWE

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

OBSŁUGA
SPÓŁEK

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

NOWE TECHNOLOGIE
PRAWO IT / NFT

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

KONTROLA
SKARBOWA

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

PRZEKSZTAŁCANIE J.D.G.
W SPÓŁKĘ Z O. O.

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

LIKWIDACJA
SPÓŁEK

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

ULGA
B+R

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

PRAWO WŁASNOŚCI
INTELEKTUALNEJ

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

OCHRONA ZNAKU
TOWAROWEGO

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

PROSTA SPÓŁKA
AKCYJNA

KRS Ceny transferowe lodz szkolenie

POTRZEBUJESZ
KONSULTACJI PRAWNEJ?

ZAPYTAJ NASZEGO EKSPERTA

PODATKI W FIRMIE

Od trzech lat plasujemy się na 1 miejscu w woj. łódzkim w kategorii firm średniej wielkości w Rankingu Największych Firm Doradztwa Podatkowego w Polsce publikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

DOŁĄCZ DO NAS!

Poszukujemy prawników, którzy nastawieni są na rozwój, potrafią pracować samodzielnie oraz wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę, osób profesjonalnych, reprezentujących wysoki poziom merytoryczny, kreatywnych oraz indywidualnie podchodzących do każdego zagadnienia prawnego.

KRS KANCELARIA

Targowa 35, 90-043 Łódź
Poniedziałek – Czwartek: 9:00-19:00
Piątęk: 9:00-17:00
Sobota – Niedziela: zamknięte

ROZPOCZNIJMY WSPÓŁPRACĘ

Ważne jest dla nas, by w sposób możliwie szybki oraz skuteczny rozwiązywać problemy naszych Klientów, ale co najważniejsze zapewniamy stałe bezpieczeństwo prawne podejmowanych rozwiązań przez naszych Klientów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI